V Niedziela Wielkanocna

28 kwietnia 2024

1. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych. Osoby, które pragną, aby kapłan pobłogosławił ich pojazdy, prosimy, aby po Mszy św. o godzinie 11.30 podjeżdżały nimi od ul. Zakątek w kierunku ul. Ludwikowo.
  2. W poniedziałek obchodzić będziemy święto Św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy. W tym dniu przypada także 79 rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau. Dzień ten obchodzimy jako Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Pamiętajmy w swoich modlitwach o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
  3. Od środy, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe. W naszym kościele sprawować je będziemy w najbliższym tygodniu bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  4. W środę, po Mszy św. sprawowanej w bydgoskiej Katedrze o godz. 10.00, wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Zawierzenia na Piaskach.
  5. W środę i czwartek biuro parafialne nieczynne.
  6. W czwartek, 2 maja, wspominać będziemy św. Atanazego. W tym dniu obchodzić będziemy również Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, natomiast 3 maja, przypada rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się okazją do ukazania uczuć patriotycznych, których zewnętrznym znakiem niech będzie wywieszenie na naszych domach flag narodowych. W tym dniu o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z modlitwą różańcową w intencji powołań kapłańskich oraz o uświęcenie kapłanów.
  7. W piątek, 3 maja, który jest również pierwszym piątkiem miesiąca, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W tym dniu Ks. biskup przewodniczyć będzie Mszy św. w intencji Ojczyzny o godzinie 11.00 w Bydgoskiej Katedrze.
  8. W naszym kościele Msze św. 3 maja, w Uroczystość Najświętszej Maryi Królowej Polski, sprawowane będą według porządku niedzielnego. Jednocześnie przypominamy, że od 3 maja do końca września Msze św. wieczorne w niedziele i uroczystości w naszym kościele sprawowane będą o godzinie 19.00. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość w tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. W sobotę, która jest jednocześnie pierwszą sobotą miesiąca wspominać będziemy św. Floriana. Po rannej Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Bożej w ramach pierwszych sobót miesiąca.
  10. W każdą pierwszą sobotę miesiąca od ponad 30 lat do licheńskiego sanktuarium z Konina wyrusza Piesza Pielgrzymka Pokutna. Pątnicy zmierzają pod osłoną nocy, by modlić się przed obliczem Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej, Bolesnej Królowej Polski. We wspomnianej pielgrzymce biorą również udział pielgrzymi z Bydgoszczy. Zachęcamy do udziału w nocnej pieszej pielgrzymce z Konina do Lichenia. Szczegóły w gablocie parafialnej.
  11. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. oraz w czwartek od godziny 17.00.
  12. Do chorych z Komunią św. ze względu na przypadającą w piątek uroczystość, udamy się w przyszłym tygodniu.
  13. Szkoła Podstawowa nr 36 przy ul. Średniej 98, zaprasza w poniedziałek 29 w godzinach od 16.00 do 18.00 do Sali gimnastycznej na otwarte spotkanie dla seniorów. Organizatorzy proszą o zaproszenie również samotnych, sąsiadów lub innych seniorów, którzy będą mieli możliwość wyjścia z domu i spotkanie z innymi. W planie spotkania przedstawienie z okazji Konstytucji 3 maja a po nim planowany „maraton planszówek, można zatem przynieść swoje ulubione gry, aby zainteresować nimi młodych ludzi.
  14. W dniach od 20 do 22 czerwca nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Szczecina, Świnoujścia i Kołobrzegu. Osoby zainteresowane zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
  15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Błażeja Kryger, lat 82 z ul. Partyzantów oraz śp. Stanisławę Szumielską, lat 101 z ul. Księcia Witolda. Śp. Błażeja, św. Stanisławę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  16. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.