1 września 2024

1. Wspominany w minionym tygodniu Święty Augustyn z Hippony mówił: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”. Odczytywane i medytowane dzisiaj słowo Boże każe zapytać o hierarchię wartości: gdzie w niej znajduje się prawo Boże, a gdzie nasze ludzkie zwyczaje, przyzwyczajenia. Warto z rozpoczynającym się u najmłodszych nowym rokiem nauki wszystko właściwie poukładać.
  2. Dzisiaj przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. Również dzisiaj przeżywamy ustanowiony w 2015 roku przez papieża Franciszka Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.
  3. W poniedziałek dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny: zatroszczmy się, by rozpocząć go w Imię Boże. Dlatego zapraszamy uczniów, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Mszę św. o godzinie 18:00, podczas której dziękować będziemy za minione wakacje oraz będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku. Podczas tej Mszy św. poświęcone zostaną przybory szkolne uczniom klas I.
  4. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Przypominamy, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii zamieszkania dziecka.
  5. Dyrekcja Szkoły Podstawowej informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 będzie miało miejsce według następującego porządku: klasy 7-8 - godz. 8.30 - ul. Żeglarska 67 - boisko szkolne, klasy 2-6 - godz. 9.00 - boisko szkolne na ul. Średniej, klasy 1 - godz. 10.00 sala gimnastyczna przy ul Średniej. W przypadku niepogody rozpoczęcie roku szkolnego w salach gimnastycznych.
  6. We wtorek wspominać będziemy św. Grzegorza Wielkiego papieża i Doktora Kościoła.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  8. W czwartek o godzinie 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona modlitwą różańcową i Mszą św. podczas której modlić się będziemy o uświęcenie kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  9. W piątek po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  10. Okazja o spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od godziny 17:00.
  11. Do chorych z Komunią Świętą udamy się w piątek w godzinach rannych.
  12. W sobotę po rannej Mszy św. nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny w ramach pierwszych sobót miesiąca.
  13. W przyszłą niedzielę, 8 września przypada Uroczystość NMP Matki Pięknej Miłości - głównej Patronki naszej Diecezji. W tym dniu gorąco zapraszamy o godzinie 12:30 do Bydgoskiej Katedry na Sumę Odpustową sprawowaną przez Ordynariusza Diecezji Bydgoskiej Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka.
  14. W ramach przygotowania do Odpustu Matki Bożej Pięknej Miłości zapraszamy Wspólnoty Różańcowe w poniedziałek 2 września o godzinie 17:00 do Katedry Bydgoskiej na wspólne modlitwy.
  15. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na prace budowlane.
  16. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w „Przewodnik Katolicki” oraz w dwumiesięcznik „Misyjne Drogi”.
  17. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.