2 czerwca 2024

1. Liturgia słowa przypomniała nam dzisiaj o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia.
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godzinie 11.30 dzieci z klas IV przeżywać będą Rocznicę swojej I Komunii św. Otoczmy te dzieci swoją modlitwą, prosząc, aby pozostały wierne Panu Bogu.
  3. W poniedziałek wspominać będziemy św. Męczenników Karola Lwangę oraz jego Towarzyszy w męczeństwie.
  4. Nabożeństwo czerwcowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła dzisiaj po Mszy św. o godzinie 11.30, natomiast w dni powszednie w łączności ze Mszą św. wieczorną.
  5. W czwartek zakończymy tak zwaną oktawę Bożego Ciała. W tym dniu, podobnie jak w Boże Ciało w procesji pójdziemy do czterech ołtarzy, które ustawione będą wokół kościoła. Po procesji poświęcone zostaną wianki z kwiatów i ziół.
  6. W piątek, który jest pierwszym piątkiem czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz 25 rocznica pielgrzymki św. Jana Pawła II do Bydgoszczy. Z inicjatywy św. Jana Pawła II, począwszy od 1995 roku w tym dniu w szczególny sposób modlimy się o uświęcenie kapłanów. Msze Święte w naszym kościele w piątek o godzinie 7.00 i 18.00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  7. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek w godzinach rannych.
  8. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  9. W najbliższą niedzielę, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na prace remontowo budowlane w naszym kościele a konkretnie na prace malarskie w kaplicy, na korytarzach oraz w pomieszczeniach pomocniczych.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Edwarda Roszyk, lat 72 i śp. Wacława Teraz, lat 72 z ul. Średniej. Śp. Edwarda, śp. Wacława oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  11. Na nadchodzące dni Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.