VI Niedziela Wielkanocna

5 maja 2024

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.
  2. Nabożeństwo majowe w naszym kościele każdego dnia bezpośrednio po Mszy św. wieczornej oraz od poniedziałku do piątku włącznie o godzinie 20.30. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  3. Od poniedziałku do środy włącznie wraz z całym Kościołem modlić się będziemy o dobre urodzaje i za kraje głodujące.
  4. W poniedziałek przypada święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, natomiast środę uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika.
  5. Dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej przybędą do kościoła we wtorek i czwartek na godzinę 16.30.
  6. W piątek w łączności z nabożeństwem majowym rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.
  7. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek w godzinach rannych.
  8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  9. Od 20 do 22 czerwca planowana jest parafialna pielgrzymka do Szczecina, Świnoujścia i Kołobrzegu. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  10. W przyszłą niedzielę, podobnie jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na prace budowlane.
  11. Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.