7 lipca 2024

1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.
  2. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. Pomocą w tym może być internet.
  3. W czwartek przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, w piątek wspominać będziemy św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika natomiast w sobotę świętych pustelników: św. Andrzeja Świerada i jego ucznia św. Benedykta.
  4. Biskup Bydgoski Krzysztof Włodarczyk wraz z Prezesem Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy Henrykiem Sobczakiem zapraszają do uczestnictwa w Bydgoskim Jarmarku Biskupim, który rozpocznie się w niedzielę 14 lipca Mszą świętą o godz. 11:00 w katedrze. Po Mszy świętej, na parkingu za Muzeum Diecezjalnym, atrakcje jarmarku.
  5. Ofiary składane w przyszłą niedzielę, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca przeznaczone zostaną na prace remontowo-budowlane w naszym kościele.
  6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Grzegorza Popielewskiego, lat 66 z ul. Średniej. Śp. Grzegorza oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  7. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.