8 września 2024

1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.
  2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wychowujmy razem”.
  3. W środę, 11 września, w rocznicę terrorystycznych zamachów w Nowym Jorku, pamiętajmy o modlitwie w intencji ofiar terroru i reżymów totalitarnych. Módlmy się też o pokój na całym świecie [szczególnie w Ukrainie], o wzajemne zrozumienie i poszanowanie się narodów świata. Te intencje dołączymy do odprawianej w tym dniu Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która sprawowana jest w środę po rannej Mszy św.
  4. W piątek wspominać będziemy św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, natomiast w sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  5. Chłopców i dziewczynki z klas 4 i 5 zapraszamy w piątek 13 września o godzinie 16:00 na spotkania Eucharystycznego Ruchu Młodych. ERM jest wspólnotą dla dzieci i młodzieży, prowadzącą do przyjaźni z Jezusem Eucharystycznym, odkrycia wartości ewangelicznych i ukochania Mszy Świętej. Ruch powstał w 1844 we Francji i szybko rozprzestrzenił się na cały świat. Do Polski trafił za przyczyną św. Urszuli Ledóchowskiej.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  7. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na prace remontowo-budowlane.
  8. Serdecznie zapraszamy małżeństwa sakramentalne, które chciałyby pogłębić więzi małżeńskie i rodzinne oraz dowiedzieć się, co zrobić, aby relacje w rodzinie były szczęśliwe i trwałe. Już dziesiąty rok przy Sanktuarium Matki Bożej na Piaskach organizowana jest Akademia Rodziny. Jest to cykl 10 spotkań na temat ważnych aspektów życia małżeńskiego i rodzinnego prowadzony przez doświadczonych wykładowców z tej dziedziny. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w niedziele od 9.00 do 15.00 i przeznaczone są dla całej rodziny. Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi oraz ciepły posiłek. Bliższe informacje oraz dane kontaktowe podane są na plakacie. Pierwsze spotkanie odbędzie się 29 września, więc jest jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji. Na zgłoszenia oczekujemy do 15 września.
  9. Z wielką radością zapraszamy już dziś wszystkich Parafian na jedyną i niepowtarzalną uroczystość poświęcenia naszej parafialnej świątyni. Aktu poświęcenia dokona Biskup Bydgoski Ks. Bp Krzysztof Włodarczyk w obecności Nuncjusza Apostolskiego w Grecji Ks. Abpa Jana, Romeo Pawłowskiego w czwartek 26 września o godzinie 17.00. Chcąc godnie przygotować się na tę wielką uroczystość, zapraszam na poprzedzające tę uroczystość rekolekcje, które rozpoczną się w najbliższą sobotę tj. 14 września Mszą św. o godzinie 18.00. Przewodnikiem duchowym po rekolekcyjnych drogach będzie ks. Jarosław Zieliński ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a’Paulo.
  10. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.