9 czerwca 2024

1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata. Może warto skorzystać z okazji i przyjść na Mszę Świętą również w dni powszednie. Przy tej okazji przypominamy, że w naszym kościele sprawujemy je o godzinie 7.00 i 18.00.
  2. Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwo Czerwcowe w naszym kościele każdego dnia w łączności ze Mszą św. wieczorną.
  3. We wtorek wspominać będziemy św. Barnabę Apostoła, w środę błogosławionych kapłanów – Męczenników z okresu II Wojny Światowej związanych z naszym miastem: Ks. Franciszka Dachterę, Ks. Antoniego Świadka oraz ich Towarzyszy w męczeństwie w czwartek Św. Antoniego z Padwy a w piątek Bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika Patrona naszej Diecezji.
  4. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na prace budowlane w naszym kościele, za przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała oraz za pomoc w przygotowaniu ołtarzy na zakończenie oktawy.
  5. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na parafialną pielgrzymkę do Szczecina, Świnoujścia, Międzyzdrojów, Kamienia Pomorskiego i Kołobrzegu. Osoby zainteresowane zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
  6. Rada Osiedla Jachcice informuje że w dniu 15.06 (sobota)  w godzinach 9.00 - 16.00 przy bibliotece na ulicy Czołgistów odbędzie się festyn rodzinny. Planowanych jest dużo atrakcji dla dzieci (zamek zjeżdżalnia, animacje) oraz w godzinach południowych poczęstunek - kiełbaski z grilla, karkówka. Serdecznie zapraszamy.
  7. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.