11 sierpnia 2024

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: "Ja jestem chlebem żywym". Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo "kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki".
  2. W środę wspominać będziemy świętego Maksymiliana Marię Kolbego. W tym dniu zapraszamy na 35 Pielgrzymkę Maksymiliańską w intencji otrzeźwienia Narodu. Rozpoczęcie pielgrzymki Koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Placu Piastowskim, po odmówieniu Koronki wymarsz do kościoła Św. Maksymiliana na Osowej Górze, tam o godzinie 18.00 Msza św. odpustowa.
  3. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa we Mszy św. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. O godzinie 7.30 śpiewać będziemy "Godzinki" a podczas Mszy św. o godzinie 11.30, która sprawowana będzie w intencji: ogrodników, rolników, sadowników i działkowców, święcić będziemy kwiaty, zioła, zboża i owoce.
  4. 15 sierpnia sięgamy także do naszej historii, aby wspominać 104. rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej "Cudem nad Wisłą" i przeżywamy Dzień Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach strzegących polskich granic, pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata, jak i o całej naszej umiłowanej ojczyźnie.
  5. W sobotę wspominać będziemy św. Jacka Odrowąża, polskiego dominikanina, który założył pierwszy klasztor dominikański w Polsce.
  6. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na prace remontowo-budowlane w naszym kościele.
  7. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.