Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

12 maja 2024

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki razem z naszym Zbawicielem w domu Ojca w Niebie.
  2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, trwamy w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie w łączności z nabożeństwem majowym przed wieczorną Mszą św. odprawiamy nowennę do Ducha Świętego.
  3. W poniedziałek przypada 107 rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43 rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.
  4. We wtorek przypada święto świętego Macieja Apostoła, natomiast w czwartek świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Jako, że parafia posiada relikwie św. Andrzeja, po Mszach św. będzie możliwość indywidualnego uczczenia tych relikwii.
  5. Dzieci z klas III, przygotowujące się do I Komunii św. przybędą do kościoła we wtorek na godzinę 16.00, natomiast w piątek o godzinie 16.00 dzieci te przystąpią do spowiedzi św.
  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu podczas Mszy św. o godzinie 11.30 dzieci z klas III przystąpią do I Komunii Świętej. Otoczmy te dzieci oraz ich rodziców swoimi modlitwami.
  7. W związku z uroczystością I Komunii Świętej gorąco prosimy, aby osoby nie związane bezpośrednio z dziećmi przystępującymi do I Komunii w najbliższą niedzielę przyszły na inną Mszę św.
  8. Nabożeństwo Majowe w naszym kościele każdego dnia bezpośrednio po Mszy św. wieczornej oraz od poniedziałku do czwartku włącznie o godzinie 20.30.
  9. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się za dwa tygodnie w uroczystość Trójcy Świętej.
  10. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Szczecina, Świnoujścia i Kołobrzegu. Osoby zainteresowane zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
  11. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  12. Niech Pan Jezus wstępujący do Nieba wszystkich obdarzy swoim błogosławieństwem. Szczęść Boże.