14 lipca 2024

1. Jesteśmy nieustannie posyłani przez Pana, aby głosić królestwo Boże, aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas. Tę misję realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii, między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii również podczas wakacyjnych wojaży.
  2. W poniedziałek wspominać będziemy św. Bonawenturę Biskupa i Doktora Kościoła a we wtorek Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.
  3. W czwartek, 25 lipca, we wspomnienie św. Krzysztofa, przypada dzień imienin Biskupa Bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka. O godzinie 18.00 w Katedrze św. Marcina i Mikołaja sprawowana będzie Msza św. w intencji solenizanta. Niech udział w tej Mszy Świętej będzie wyrazem naszej życzliwości i wdzięczności wobec księdza biskupa Krzysztofa, a także okazją do modlitwy o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże w jego posłudze pasterskiej w naszej diecezji. Po Mszy św. ksiądz biskup zaprasza wszystkich na poczęstunek do ogrodów przy Muzeum Diecezji Bydgoskiej. Tych, którzy nie będą mogli osobiście przybyć do katedry, zapraszamy do duchowej łączności i modlitwy.
  4. XX Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę w tym roku rusza w najbliższą niedzielę - 21 lipca, aby po jedenastu dniach duchowych i fizycznych zmagań, 31 lipca pokłonić się naszej Matce w Sanktuarium na Jasnej Górze. Wszelkie informacje, szczegóły i możliwość kontaktu za pośrednictwem strony internetowej pielgrzymka.bydgoszcz.pl
  5. W przyszłą niedzielę Rozpoczyna się 25 Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Razem niesiemy Chrystusa na krańce świata”. Jest to doskonała okazja, aby dziękować Panu Bogu za szczęśliwie przejechane kilometry. W związku z tym MIVA Polska po raz kolejny zachęca kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 grosz na środki transportu dla misjonarzy. W naszym kościele takie ofiary będzie można złożyć w przyszłą niedzielę do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła.
  6. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na prace remontowo-budowlane w naszym kościele.
  7. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.