15 września 2024

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.
  2. Rozpoczęliśmy Rekolekcje, które mają przygotować nas wewnętrznie na jakże ważną chwilę poświęcenia naszego kościoła parafialnego, której dokona Biskup Bydgoski Ks. Bp Krzysztof Włodarczyk w obecności Nuncjusza Apostolskiego w Grecji Ks. Abpa Jana, Romeo Pawłowskiego w czwartek 26 września o godzinie 17:00. Wykorzystajmy jak najlepiej ten czas. W związku z rekolekcjami Msze św. w poniedziałek i wtorek o godzinie 8:00 i 18:00, tym samym nie będzie Mszy św. o godzinie 7:00 a biuro parafialne w poniedziałek i wtorek nieczynne.
  3. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Polsce jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy nam zatem modlitwa w intencji wszystkich dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
  4. We wtorek 17 września przypada 85 rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o wszystkich pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach „Golgoty Wschodu” oraz prosimy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.
  5. W poniedziałek wspominać będziemy świętego papieża Korneliusza i biskupa Cypriana nieugiętych obrońców wiary chrześcijańskiej, za którą złożyli w ofierze swoje życie w połowie III wieku.
  6. W środę przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Zapraszamy w tym dniu młodzież na Mszę św. o godzinie 18.00.
  7. W piątek wspominać będziemy św. Andrzeja Kim Taegona, św. Pawła Chong Hasanga oraz ich Towarzyszy w męczeństwie, natomiast w sobotę obchodzić będziemy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  8. Rodziców dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej, którzy pragną, aby ich dzieci w tym roku katechetycznym przystąpiły do I Spowiedzi i Komunii św. zapraszamy w najbliższą niedzielę 22 września po Mszy św. o godzinie 11:30 na spotkanie, które odbędzie się w kościele.
  9. PILNE! Powódź w Polsce – włącz się w działania pomocowe

10. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.