16 czerwca 2024

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.
  2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa czerwcowego, które sprawowane jest w łączności ze Mszą św. wieczorną.
  3. W poniedziałek wspominać będziemy św. Alberta Chmielowskiego a w piątek św. Alojzego Gonzagę.
  4. Dobiega końca kolejny rok szkolny i katechetyczny. W przyszłą niedzielę – 23 czerwca podczas Mszy Świętej o godzinie 11.30 dziękować będziemy Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz prosić o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę Mszę św. dzieci, młodzież, nauczycieli i katechetów.
  5. Pielgrzymka do Szczecina, Świnoujścia i Kołobrzegu wyruszy z przed naszego kościoła w czwartek 20 czerwca po Mszy św. o godzinie 7.00. Polećmy pielgrzymów Panu Bogu w naszych modlitwach.
  6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Feliksa Zielke, lat 84 z ul. Średniej oraz śp. Józefa Przedwojskiego, lat 86 z ul. Spadochroniarzy. Msza św. pogrzebowa za śp. Józefa sprawowana będzie w poniedziałek o godzinie 11.30 w kaplicy na cmentarzu parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. pogrzeb na tamtejszym cmentarzu. Śp. Feliksa, śp. Józefa oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  7. Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.