Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

19 maja 2024

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest pamiątką narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.
  2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski, czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
  3. Otoczmy modlitwą dzieci, które dzisiaj podczas Mszy św. o godzinie 11.30 po raz pierwszy przystąpią do Komunii św.
  4. W ramach „Białego Tygodnia”, od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, dzieci w swoich strojach pierwszokomunijnych, uczestniczyć będą w Mszy św. oraz następującym po niej Nabożeństwie Majowym, natomiast w sobotę 25 maja wraz z dziećmi udamy się do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Piaskach, aby tam o godzinie 10.00 Mszą św. i Nabożeństwem Majowym, zakończyć nasz „Biały Tydzień”.
  5. W poniedziałek – drugi dzień Zesłania Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu w szczególny sposób modlić się będziemy za Kościół w Chinach.
  6. Dzieci z klas IV, które w tym roku przeżywać będą Rocznicę I Komunii św. zapraszamy do kościoła w czwartek na godzinę 16.30.
  7. Siostra Rozalia zaprasza na spotkanie „Apostołek Maryi” w środę o godzinie 16.00.
  8. Nabożeństwo Majowe w naszym kościele każdego dnia bezpośrednio po Mszy św. wieczornej oraz dodatkowo od poniedziałku do piątku włącznie o godzinie 20.30.
  9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej oraz Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach.
  10. W dniach od 24 do 26 maja w Sanktuarium Matki Trzykroć Przedziwnej na Piaskach odbędą się Diecezjalne Warsztaty Muzyki Liturgicznej. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie na plakacie.
  11. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Bydgoskiej zaprasza w niedzielę 26 maja na „Marsz dla życia i rodziny”.
  12. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Szczecina, Świnoujścia i Kołobrzegu. Osoby zainteresowane zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
  13. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.