23 czerwca 2024

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi. Dzień dzisiejszy to także Dzień Ojca. Podziękujmy naszym ojcom za dobro, które dzięki nim stało się naszym udziałem i pamiętajmy o nich w swoich modlitwach.
  2. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych, które w naszym kościele sprawowane są w łącznością ze Mszą św. wieczorną, wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich. Dziś, kiedy wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.
  3. W poniedziałek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. To jedyny święty, poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, którego ziemskie narodziny czcimy. Przez jego wstawiennictwo zechciejmy prosić Pana Boga o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.
  4. W piątek wspominać będziemy św. Ireneusza, natomiast w sobotę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.
  5. Na czas radosnego wypoczynku dla tych którzy rozpoczęli wakacje, jak również na czas pracy, dla tych którzy jeszcze muszą pracować niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.