25 sierpnia 2024

1. W niedzielę rozpoczynającą ostatni tydzień wakacji Ewangelia przywołuje wyznanie Apostoła Piotra: „Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A my uwierzyliśmy i poznaliśmy, że Ty jesteś Świętym Bożym”. Słowa te winny skłonić nas do zrobienia rachunku sumienia z przeżytego czasu wypoczynku: czy przypadkiem sobie nie pofolgowaliśmy, zwalniając się z niedzielnej Mszy Świętej, z codziennej modlitwy. Warto w kolejny rok szkolny i katechetyczny wejść pojednanym z Bogiem. W naszym kościele okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą Świętą.
  2. W poniedziałek przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co mój Syn wam mówi, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.
  3. We wtorek wspominać będziemy św. Monikę, w środę św. Augustyna, w czwartek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, natomiast w sobotę przypada rocznica poświęcenia Katedry Bydgoskiej. W tym dniu parafia nasza przeżywać będzie całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Odbywać się ona będzie w kaplicy dziennej według następującego planu:
  • od 8.00 – Mieszkańcy „Dolnych Jachcic”
  • od 9.00 – Mieszkańcy ul Partyzantów, Księcia Witolda i przyległych
  • od 10.00 – Mieszkańcy ul. Średniej
  • od 11.00 – Mieszkańcy ul. Żeglarskiej
  • od 12.00 – Mieszkańcy ul. Saperów
  • od 13.00 – Mieszkańcy ul. Niecałej
  • od 14.00 – Mieszkańcy ul. Półwiejskiej i przyległych
  • od 15.00 – Mieszkańcy pozostałych ulic oraz dzieci i młodzież.
  • od 16.00 – Żywy Różaniec Kobiet
  • od 17.00 – Żywy Różaniec Mężczyzn
  • o godzinie 17.50 zakończenie adoracji i Msza św. o godzinie 18.00.
  1. W ostatnim dniu sierpnia przeżywać będziemy Dzień Solidarności i Wolności, który został ustanowiony na pamiątkę historycznego zrywu Polaków do wolności w sierpniu 1980 roku.
  2. W przyszłą niedzielę przypada 85 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 modlić się będziemy w intencji poległych i pomordowanych podczas wojny.
  3. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Jana Neufeld, lat 73 z ul. Księcia Witolda. Śp. Jana oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  4. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.