Uroczystość Przenajświętszej Trójcy

26 maja 2024

Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia.

1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, warto zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, tyle razy wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Okażmy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.
  2. W środę wspominać będziemy św. Urszulę Ledóchowską, natomiast w sobotę św. Justyna.
  3. Nabożeństwo majowe w naszym kościele w czwartek po Mszy św. o godzinie 10.00 a w pozostałe dni maja tylko bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  4. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji eucharystycznej z kościoła na ulice naszego osiedla. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego i naszej Ojczyzny. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas. Gorąco prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy na tę uroczystość oraz o dekorację domów. Dzieci zapraszamy do niesienia emblematów religijnych, sypania kwiatów, panów do niesienia baldachimu, zapraszamy poczty sztandarowe. Niech w procesji zaznaczą swoją obecność wszystkie grupy parafialne. Tegoroczna procesja przejdzie ulicami: Saperów, Zakątek, Średnia, Starogardzka, Saperów.
  5. W Uroczystość Bożego Ciała Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Procesja wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 10.00. Bezpośrednio po procesji sprawowana będzie Msza św., która tradycyjnie odprawiana jest o godzinie 11.30.
  6. Dzieci, które pragną sypać kwiaty podczas procesji, oraz nieść emblematy religijne zapraszamy na próbę we wtorek o godzinie 16.00. Na tę próbę zapraszamy również dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do I Komunii Świętej, oraz te, które przeżywać będą w niedzielę 2 czerwca swoją rocznicę pierwszej Komunii Świętej.
  7. Przez tak zwaną oktawę Bożego Ciała Nabożeństwo Czerwcowe w naszym kościele każdego czerwcowego dnia po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy o godzinie 11.30, po nabożeństwie procesja wokół kościoła.
  8. Najbliższa sobota, to pierwsza sobota miesiąca oraz Dzień Dziecka. W swoich modlitwach pamiętajmy o wszystkich dzieciach. Po rannej Mszy św. nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny w ramach pierwszych sobót miesiąca.
  9. Ponawiamy zaproszenie na pielgrzymkę do Szczecina, Świnoujścia i Kołobrzegu. Osoby zainteresowane zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
  10. Biskup Bydgoski Krzysztof Włodarczyk oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki serdecznie zapraszają do udziału w koncercie pt. „Ciągle żywy”, który odbędzie się w sobotę 8 czerwca o godz. 19:30 w SISU Arenie w Bydgoszczy (ul. Toruńska 59) z okazji 25 rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Bydgoszczy i Toruniu. Na scenie wystąpią znani artyści: Beata Bednarz, Aga Twardowska, Anna Hnatowicz, Tadeusz Seibert. Bilety można zamówić po każdej Mszy świętej w zakrystii lub biurze parafialnym w godzinach urzędowania, a także w Kurii Diecezjalnej od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-13:00. Cena biletu 20 zł.
  11. Kuria Diecezji Bydgoskiej informuje, że Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk, Biskup Bydgoski, na podstawie kan. 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 31 maja 2024 r. Jednocześnie przypominamy, że korzystając z dyspensy należy odmówić dowolną modlitwę  w intencji Ojca św. lub Księdza Biskupa.
  12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Jana Walerych, lat 70 z ul. Średniej. Śp. Jana oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  13. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Zmarłym mamom niech Pan Bóg da Niebo a nam zgromadzonym na tej Mszy św. niech błogosławi w każdym dniu rozpoczynającego się tygodnia. Szczęść Boże.