28 lipca 2024

1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Tym samym zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.
  2. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. To wspaniała okazja, aby pomodlić się za nasze Babcie i Dziadków, a także wyrazić im wdzięczność za dobroć ich serca, że zawsze mają czas dla swoich wnucząt.
  3. Rozpoczynający się w tym tygodniu sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny. To miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą wszystkich, którzy pracują w polu, sadzie czy ogrodzie oraz podejmujących trudy pielgrzymowania. Wykorzystajmy ten miesiąc również w tym celu, by ćwiczyć wolę i ducha przez całkowitą lub czasową abstynencję od używek, zwłaszcza alkoholu.
  4. W poniedziałek wspominać będziemy św. Martę, Marię i Łazarza, w środę św. Ignacego z Loyoli, natomiast w czwartek św. Alfonsa Marię Liguoriego.
  5. W czwartek, który jest pierwszym czwartkiem miesiąca, przypada 80 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W intencji poległych i pomordowanych w czasie Powstania modlić się będziemy w czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 7.00, natomiast o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz adoracja zakończona modlitwą różańcową i Mszą św. o uświęcenie kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  6. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można zyskać odpust „Porcjunkuli”. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.
  7. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. oraz w czwartek od godziny 17.00. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w pierwszy piątek września.
  8. W sobotę, która jest pierwszą sobotą miesiąca, podczas Mszy św. o godzinie 7.00 modlić się będziemy w intencji żywych i zmarłych członków Żywego Różańca kobiet i mężczyzn. Bezpośrednio po rannej Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Bożej w ramach pierwszych sobót miesiąca.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Krystynę Cuske, lat 84 z ul. Niecałej. Śp. Krystynę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  10. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.