30 czerwca 2024

1. „Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.
  2. W środę przypada święto św. Tomasza Apostoła natomiast w sobotę wspominać będziemy Bł. Marię, Teresę Ledóchowską.
  3. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  4. W  czwartek o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona modlitwą różańcową i Mszą św., podczas której modlić się będziemy o uświęcenie kapłanów oraz nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  5. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. oraz w  czwartek od godz. 17.00.
  6. W piątek po Mszy św. o godzinie 7.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Do chorych z Komunią św. udamy się we wrześniu.
  8. W sobotę po rannej Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Bożej w ramach pierwszych sobót miesiąca.
  9. Wszystkich, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół jednocześnie przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga.
  10. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę.
  11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Radosławę Gonerską, lat 83 z ul. Żeglarskiej oraz śp. Irenę, Urszulę Miechowicz, lat 82 z ul. Kąpielowej. Śp. Radosławę, śp. Irenę, Urszulę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  12. Na czas radosnego wypoczynku dla tych którzy rozpoczęli wakacje, jak również na czas pracy, dla tych, którzy na urlop jeszcze czekają, niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.